Pytlík bonbónů

20. března 2016 v 16:06 | Jackie |  Na zamyšlení
Konichiwa:3,
Jsem zase účastníkem jednoho z těch nudných nedělních dnů a tak jsem si říkal, proč něco nenapsat na blog, že? Přeji vám tedy pěkné počteníčko a poprosil bych vás, aby jste vyjádřili prostřednictvím komentáře svůj názor:)
Váš Jackie


Představte si jeden z těch krásných zimních večerů. Venku silně sněží, mrzne až praští, ale vy jste doma v teplíčku u krbu a všechno pozorujete z okna. Jste rádi za to, že máte domov ve kterém si můžete v klidu sednout do pohodlného křesla, číst knihu, pít horkou čokoládu - popřípadě kakao a k tomu přikusovat třeba máslové sušenky. Z toho klidného kakaovo-sušenkového transu, vás však něco vyruší. Malinké roztomilé stvořeníčko s hebkými vlásky a veselýma očima. Je to dítě.

Skočí na vás, usadí se pohodlně na váš klín a osloví vás "Strýčku (popřípadě teto), co to je život?"


Tak a co teď? Nenávídíte tu otázku, v některých z vás může tato řečnická otázka vyvolat vzpomínky ze školních dob, kde jste museli na toto téma napsat dvoustránkovou úvahu. ALE TOTO JE TĚŽŠÍ! Vysvětlete to tomu zvědavému tvorečkovi, tak, aby pochopil to, co vy považujete za smysl života.

"To je těžké" oddalujete odpověď, kterou si stále rozmýšlíte v hlavě.
"Máš rád bonbony?" zeptáte se ho. Samozřejmě, že odpoví ano, je to přece dítě.
"Představ si tedy pytlík čokoládových bonbónů. Hrábneš po nich a díky potisku na obalu zjistíš jakou mají náplň. Karamelovou a mátovou. Karamel zbožňuješ, ale mátu? Řekněme, že to není tvůj šálek kávy. Vložíš ruku poslepu do pytlíku a vylosuješ bonbon a ani se nekoukneš jakou náplň má a spolkneš ho. Ale co to? Je mátový. Hnusí se ti, ale je ti ho líto vyplivnout. Pochlapíš se tedy a co nejrychleji ten bonbon zkonzumuješ. Stále máš tu pachuť v ústech, ale nepoučíš se! Znovu provedeš náhodný los. Tentokrát je štěstí na tvé straně. Kakaová chuť čokolády, se mísí s chutí karamelu. Cucáš a žvýkáš ho pomalu. Vychutnáváš ho, ale stejně ho jednou sníš"

Váš synovec či neteř na vás nechápavě koukne. Nerozumí nejspíš metaforám.
"Chci tím říct, že život je něco jako ten pytlík bonbónů. Skládá se z těch ošklivých hnusných chvilek, ale i těch nádherných okamžiků. To zlé v životě se snažíš co nejdřív překonat jako tu mátovou čokoládu, ale to krásné vychutnat jako karamelku."
Dítě pochopí, poděkuje za odpověď a jde se vrátit zase ke svým hrám. Za to vy znovu otevřete knihu, čtete, pijete kakao a jíte sušenky ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama