Hrdina - část 1.

19. března 2016 v 20:40 |  Povídky na více kapitol
Konichiwa:3,
Tak a je to tu. Konečně! Fanfáry trubte a čtenáři tleskejte. Je tu totiž, první zveřejněná povídka na mém blogu. Usaďte se pohldlně do svých křesel a čtěte. Doufám, že se vám to bude líbit.
Váš Jackie

Byl horký letní den, zlatavé sluneční paprsky lehce pošimrávali stébla trávy, lístky stromů a keřů, klasy obilných polích a tváře jednoho mladého chlapce. Jmenuje se Petr. Je to kluk růžových tváří, modrých očí a vlasů podobné havraním pírkům. Jeho šat byl důkazem o jeho původu. Byl totiž vesničanem z Lučin.
Lučiny je krásné a úrodné údolí chráněné špičatými skalami podobné minotauřím rohům a kouzly místních Kněží. Obyvatelé Lučin tedy nikdy nepoznali hlad, válku či epidemii nějaké nemoci (Aspoň zatím). Žili totiž doslova v ráji na zemi. No i když i v ráji se taky muselo dřít na poli a uklízet hnůj po zvířatech. Ale on se právě z takto důležitých pracích nějak ... vykroutil a lelkoval. Nenáviděl Lučiny na rozdíl od ostatních mu tohle místo nepřipadalo pohádkové, ale spíše nudné. Toužil totiž po meči, slávě a rytířskosti a ne po vidlích, lopotě a sedlačině. Jediný kdo mu byl v tomhle ohledu podobný byla jeho kamarádka zrzavovlasá Katarína s pohledem té nejšibalštější lišky. Na rozdíl od Petra, ale netoužila po spanilých rytířských rejsách a bitvách, ale po koštěti, kouzlech a čarodějnictví. Čarodějka Katarína. To zní hezky ne?
Petr ještě chvíli odpočívá a ponořuje svou hlavu do oblaků snů, jak to často dělával. Z toho krásného sladkého transu ho až probudil pocit vlhkosti na jeho tváři způsobené tenkým ještěrčím jazykem. Otevřel oči a uviděl to stvoření. Malá ještěrka s nachovými a ohnivě rudo oranžovými šupinami, roztomile koukala svými černými očky přímo do pomněnkové modři Petrových očí. Petr jí lehce pohladil a oslovil
"Sliki, ty můj nejmilejší salamandře"
"Petře, to si celý den tady lenošil?" ozve se přísný hlas.
Petr si sedne, otočí hlavu na zdroj věty a zjistí její totožnost.
"Strýčku! Strýčku Holome. Nemůžeš mi dát chvíli pokoj!" prosí ho a nuceně se zvedá, protahuje se a čeká na strýčkovi výčitky.
Holom byl už postarší muž, spousta jeho šedivých vlasů bohužel zmizela a už byl nucen využít dobrotivých služeb hole. Nebyl to Petrův pokrevní strýček. Petrovi rodiče totiž záhadně zmizeli a on se ho jako malého ujal. Právě teď v této chvíli se mu už tak zničené a vrásčité čelo skravatělo ještě víc a jeho oči, ačkoliv už je trápili sivá samota šedého zákalu, vypadali tak nějak zklamaně "Tady v blízkém spojení s přírodou, což je dar od bohyně Matky, ti nic vyčítat nebudu. Až doma. Pojď" ujistí ho "Že mi to děláš" povzdechl si "Děláš hanbu svému otci a matce" tiše jako myška ho pokáral. Petra ale má mladé a zdravé uši, takže slyší i tenké Slikiho ještěrčí syčení. Nepronese žádný argument ani slova zděšení, že mluví o jeho určitě dávno mrtvých rodičích a poslušně jde za ním i kvůli Slikimu. Salamander potřebuje k životu oheň. Pokud bude bez něj dlouho zemře. Musí rychle jít, aby z milované ještěrky nezbyl jen prach. Konečně došli do Brusinkové Jamky, jeho rodné vesnice. Na návsi byla shromážděna horda lidí kolem jednoho určitého bodu. Nejspíš Velekněz přivezl ze země za Sedmero horami (název pohoří chránící Lučiny) novou sošku bohyně do chrámu. Největší akce roku tady v Jamce.
"Běž domu a zalez si do krbu" poručí Slikimu.
Sliki poslušně splní jeho rozkaz. Strýček jde za ním. Petr se nepozorovaně přiblížil k té "slávě".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 starvoice starvoice | 19. března 2016 v 20:58 | Reagovat

Dobrý start, hodně, hodně to slibuje :3 Ta část o strýčkovi a rodičích... Ty víš, co mi to připomnělo, že? :D

2 jackie-bilot jackie-bilot | Web | 19. března 2016 v 21:26 | Reagovat

Jasně že vím:3 Sytry x Baalberith;)

3 Píto 3:) Píto 3:) | 19. března 2016 v 22:26 | Reagovat

Hezký začátek jenom bych - Petr ho lehce pohladil a oslovil - změnil na - Petr ji- čtenář zatím ví jen že je to "ta" ještěrka.
Rád si přečtu další.

4 jackie-bilot jackie-bilot | Web | 19. března 2016 v 22:31 | Reagovat

[3]: Děkuji. Opravím;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama