Big four FF cz - ep. 1 Meeting

25. března 2016 v 21:58 | Jackie |  Fan-fikce
Konichiwa:3,
Jsem tu zas a tenokrát s něčím, co jsem chtěl publikovat už velmi dlouho. Krom anime, mám ještě jednu lásku. Pohádky, mýty, báchorky, duchařské historky a jiné příběhy. Pomahají mi aspoň na chvilku odejít z kruté reality a odpočinout si od ní a prožít prostřednictvím těchto příběhů aspoň někdy happy-end. Proto není s podivem, že i teď se občas kouknu na nějakou tu disneyovku a mým oblíbeným seriálem je Once Upon a Time:3 Když jsem prohledával různé fan-fikce a povídky na této bázi, oblíbil jsem si jeden takový "fenomén". Big four. To jest povídky ve kterých vystupují Locika (Tangled), Merida (Brave), Hiccup alias Škyťák (Jak vycvičit draka) a Jack Frost (Rise the guardians). Proto se tedy pohodlně usaďte, pomyslně otevřete knížku pohádek a započněte číst.
Váš Jackie

Kdysi dávno
Všude je cítit smrt a černá magie. Legie žodáků v blýskavém brnění pod vedením jednoho jediného muže kočírujícho zdatného bílého oře. K jejich tažení se, ale přidává někdo další. Horda přesných lučeštníků pod vedení zrzavovlasé bojovnice v zelené kytlici z rodu DunBrochů. Nad jejich hlavami krouží na řbetech svých ohivých miláčků dva dračí jezdci, světlovlasá dívka a jednonohý chlapec, ze vzdálené vesnice daleko na Severu.
Všichni míří k jednomu cíly. Věži. Ježibabině věži. Vězní totiž milou jezdce vedoucí celou tu po zuby ozbrojenou armádu.
A. On. Jí. Chce. Zpátky.
Konečně dorazí k místu budoucího bojiště. Tam už na ně čeká ona. Paní nad věží. Říka se jí různě, formálně Gothel, ale vulgárně Stařena nebo Ježibaba.
"Přišli jste mi vzít to nejdražší co mám, že?" zeptá se jich, ale odpověď nečeká "To nedopustím"
Pozvedne ruce nad svou hlavu a tak jak káže přirozenost každé čarodějky, začne čarovat
"Ty co si vyhrál nad smrtí. Ty co se schováváš ve skříních a pod postelemi. Ty, jenž se zoveš Stín. Ty. Pomož mi v téhle těžké chvíli a dostaň mě a mojí dceru tam kde budeme šťastné"
Po posledním písmenku posledního slova zaklínadla začne ze zdí vycházet kouř. Aspoň se to tak na první pohled tváří. Že by věž hořela? Ne. To je ten koho Stařena volala. Stín. Dým s nádechem velmi temných kouzel obklopí nejbližší okolí věže. Pohltí všechny ...

Dnes
Crr crr. Dává o sobě vědět budík na nočním stolku a snaží se vzbudit stále spící Rachel. Povedeme se mu to. Rachel totiž vyleze zpod vlněné deky, vypne otravný zvuk budíku a vymění pohodlné růžové pyžamo za nažehlenou školní uniformu. Za normálních okolností by si ten odporný stejnokroj na sebe nevzala, ale škola které studovala to vyžadovala.
Poté co se oblékne se konečně vydá směrem ke koupeně. Tam si upraví své dlouhé, nepoddajné a blonďaté vlasy, decentě se nalíčí a zvýrazní řasy zdobící její zelené oči. Konečně sejde dolů ke snídani. Tam už na ní čeká její drahá maminka.
Samantha Tower, nadherná a pohledná vdova kolem 40ti let a jeden jediný rodič naší Rachel. Tady, Humpthonu, vlastnila luxusní kosmetický salón. každý zákazník tup rý omládne, tvrdili pochvalné receneze v novinách a komentáře na sociálních sítích.
"Dobré ráno"
"Á dobré ráno, princezno moje. Jak se si se vyspinkala?"
"Dobře" odpoví Rachel "A je mi už šetnáct, můžeš to říct i normálně a né jako kdybych chodila do první třídy"
"Jen tě tak škádlím" usměje se Samantha nad teenagerovským hněvem své dcery "Copak dneska máš v plánu?"
"Mami, zapomněla si dneska přece jedu na školní výlet"
"Promiň zapoměla jsem. Užij si to"
"Díky" poděkuje Rachel vezme školní tašku a vyrazí na smluvené místo. Konečně tam dorazí. Přímo před branami střední školy doktora Dovea, kde už se seskupil zbytek její třídy.
"Ahoj" ozve se hlas.
Rachel se otočí a uvidí to co na ní mluvilo. Byla to Mary. Mary Brave. Její zašmodrchené a různě zkroucené divoké zrzavé vlasy a vojenský styl pozná každý na první pohled.
"Ahoj, Mary" oplatí pozdrav své kamarádce a obejme jí. Ona jí obejmutí oplatí.
"Bude nuda" konstantuje Mary
"Co taky čekáš? Budeme jen tady v okolních lesích na tý stezce. Jak se jmenuje?"
"Bakerovo" ozve se malý vyhublý kluk s hnědými vlasy oblečený do limetkově zelené košile.
"Dík-ky Ericu" poděkuje rozpačitě Rachel. U Erica Drakkena, nejchytřejšího a nejasociálnějšího studenta z celé třídy. Bylo neobvyklé, aby se takhle vněšoval do rozhovoru.
Eric, ale dál nepromluvil a odešel nejspíše s pocitem, že něco udělal špatně.
"Ericu!"
"Nech ho" zastaví Mary Rachel. Rachel ho chce, ale ujistit, že neudělal nic zlého. V tom se už ujímá slova jejich profesor biologie, pan Peace.
"Zdá se, že jsme tu všichni" začne "Rozdělíme vás do skupinek po pěti až čtyřech. V těch poté vyrazíte po vyznačené stezce. Po cestě narazíte na modrými vlajkami vyznačená stanoviště. Tam musíte najít papír na němž je napsaná otázka. na tu musíte odpovědět. Svou odpověď vyznčíte do vplňovací listu, jenž vám rozdáme na místě. Kdo dojde první na poslední stanoviště vyhrává." dokončí tak důležitá pravidla. "Tak a nyní skupinky. Skupina 1., Lina Carson, Betty Livingstone, Wendy Bone, Jane Hill, Jerome Mole. Skupinka 2. ..."
Poslouchá s vůbec žádným velkým zaujetím jména svých spolužáků a to do jaké skupinky patří.
"Rachel Tower"
Ozve se konečně její jméno. Kdo bude s ní?
"Mary Brave"
Skvělé! Bude s Mary.
"Eric Drakken"
Další plus. Ujistí ho, že nic špatného neudělal
"Jack Frost"
Rachel se posune mozek ažk žaludku. Jack Frost. Nejhorší hajzl z celé jejich třídy. Studentský průkaz má samou poznámku a důtku, nikdy nemá úkol a ze všech písemek má pětku. Klasický neukázněný student, u kterého si říkáte, jak mohl proboha zvládnout příjímací testy. Určitě podvod, vydí jako jediné řešení Rachel.
Poté co jejich učitel rozděl ívšechny žáky do skupin vyrazí do lesa.

Les
Bakerova naučná stezka v Humpthonu. Richard Baker byl místní umělec, které své sochy instaloval do lesa a kolem nich nechal vést cestičku, aby mohl tudyma kdokoliv projít a pokochat se jeho dílem. Jeho díla mají jedno společné. Všechny sochy totiž ukazují různé výjevy ze legend a hlavně pak pohádek. Celkově je na stezce 12 zastavení a každé z nich představuje jeden z těch pro nás známých příběhů. Sněhurka, Karkulka, Popelka, Růženka, Mařenka a Jeníček. Rachel měla tuhl stezku ráda. Se svou maminkou sem chodila celkem často. Milovala totiž pohádky. Ale to už je dávno.
Konečně jsou tam.
Pan profesor dá pokyn ke startu a všichni vyrazí.
I naše povedená skupinka. Ex-milovnice pohádek, zrzavá vojanda, šprt a raubíř celé školy.
Konečně objeví modrou vlaješku. První zastavení. Rachelino nejoblíbenější.
Kolem ní studené kamenné postavičky vaprávějí její nejoblíbenější z příběhů. Zlá čarodějka ukradla královi a královně jejich jedinou dceru a tu uvrhla do věže. Ta dívka se jmenovala Locika. Lociku se už snaží zachránit její princ. Právě teď. V tuto. Dvořící se šlechtic klanící se před princeznou s abnormálně dlouhými lokny. Čarodějnice to vše pozoruje z povzdálí. Je tu však malý deatail. Mistr Baker tu totiž nenaistaloval nějakou maketu vížky. Místo toho tu dal dva kameny stlučené do země, pripomínající menhiry a ty ještě dekoroval příčně položeným balavannem přesně váhově rozložený na ty dva "menhiry"
"Hledej te ten papír s kvízem" poručí Rachel.
Mary a Eric poslechnou. Jack se opře o záda kamené princezny a nehledá nic. Rachel ho nechá být, nemá chuť to řešit. Chce jen odpovědět a jít dál.
Všichni hledají. Nikde nic.
Mary si ale náhle něčeho všimne. Mezi kamenými sloupy pomyslné bakerovi brány do Říše pohádek něco poletuje. Něco malého a hořícího. Modrře hořícího. Mary jde kto mu blíž. Je už od něj jen pár centimetrů. V tom ale zmizí a posune se o půl metrů dal.
"Neboj se mě maličký" konejší ho Mary a snaží se ho chytit.
Toho si všimne erik. On žádná modrá světýlka nevidí, tudíž mu příjde zvláštní jak mary kolem sebe máchá rukama a postupně se od nich vzdaluje.
"Mary kam to jdeš?" ptá se jí a běží za ní
Postřehne to i Rachel a běží za poblázněnou Mary a ustaraným Ericem.
"Oni už se konečně posunuli" všimne si Jack. Zvedne se z vlhké země, oklepe ze svých džínsů nějaké to listí a běží za nimi.
Děkuji, že jste si to přečetli. Chtěl bych, aby jste omluvili nějakou tu gramatickou chybu. Psal jsem to ve spěchu. Bude samozřejmě další díl nebojte. V tom se dozvím co se v Humpthonu vlastně děje a pomocí flashbacků zjistíme bližší historii jedné z pohádkových hrdinek - Rebelky Meridy. Hlasujete v komentářích jak by se měla jmenovat další epizoda.
BRAVE x ARROW AND BOW x ARCHER PRINCESS
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Toto Toto | 25. března 2016 v 22:15 | Reagovat

Hrozně hezké téma, hezky zpracované, jen jsem se jednou v tom ztratila a musela se vrátit zpět, za což ale může moje nepozornost a rozívenost.
Pošli mi další díl, jo?(。・ω・。)

2 jackie-bilot jackie-bilot | Web | 25. března 2016 v 22:18 | Reagovat

[1]:Díky moc:3 Janě že jo;)

3 jackie-bilot jackie-bilot | Web | 25. března 2016 v 22:19 | Reagovat

*JAsně (Blbá klávesnice)

4 starvoice starvoice | 26. března 2016 v 3:03 | Reagovat

Abych řekla pravdu, půlku z hlavních hrdinů ani neznám a je to první ff tohohle typu, co čtu :D Takže podle mě super. Rozhodně je to zajímavý téma.

5 Tvoje Jane Hill Tvoje Jane Hill | 30. března 2016 v 18:06 | Reagovat

Takhle...:) dočetla jsem to dokonce :DD Párkrát jsem se zasmála, když mi došlo několik věcí.. Jinak pěkně zpracované a i to téma je dobrý :DD Tyjo!! Já si musím taky založit blog:)  ...
Už se těším na pokračování :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama